Kullanım Sözleşmesi ve Şartlar

ÖNEMLİ: İŞBU SÖZLEŞME, İNTERNET ÜZERİNDEN VERİLEN HİZMETLER İÇİN GEÇERLİDİR, BİREYLER YA DA TÜZEL KİŞİLERLE BEYAZHOSTING.COM ARASINDA WEB HOSTİNG, VERİ MERKEZİ VE YAZILIM KULLANIM ŞARTLARINI BELİRLEYEN KURALLARDAN OLUŞMAKTADIR. İNTERNET SİTEMİZ ÜZERİNDEN HERHANGİ BİR ÜRÜNÜ SİPARİŞ ETMEDEN ÖNCE KULLANIM SÖZLEŞMESİNİ TAM OLARAK OKUMANIZ GEREKİR! HİZMET KULLANIM SÖZLEŞMESİ UYMANIZ GEREKEN KURALLARI İÇERMEKTEDİR. BU SÖZLEŞMEYİ VEYA ŞARTLARINDAN HERHANGİ BİRİNİ KABUL ETMİYORSANIZ LÜTFEN SİPARİŞ İŞLEMLERİNİZİ İPTAL EDİNİZ. HERHANGİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMET SİPARİŞİ VERMEYİNİZ.

1. Hesap Açılışı

Bize ulaşan ödemenizden sonra gerekli kontroller yapılarak herhangi bir yasa dışı durum tespit edilmediği taktirde hesabınız aktif edilecektir. Hizmet kullanım sözleşmesine aykırı bir durumda veya size ulaşmamız gerektiğinde hesap açılışında sizinle olan iletişimimizi kayıtlı e-posta adresiniz vasıtası ile yapacağız. Her zaman güncel ve açık olacak bir e-posta hesabı kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır. Değiştirilemez bilgilerin güncellenmesi için gerekli değişikliklerin yapılması adına müşteri temsilcimiz ile irtibat kurmanız gerekir. 3D Secure ile yapılmamış kredi kartı ödemeleri için müşteri temsilcileri kullanılan kredi kartına bağlı devlet tarafından kimlik tespitini sağlamak adına kimlik bilgisi talep edebilir, bu durumda kimlik taratılarak tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Eğer bu şartları yerine getirmezseniz siparişinizin hileli olduğu düşünülebilir ve iptal edilebilir.

2. İçerik İzinleri

BEYAZHOSTING.COM tarafından sağlanan tüm hizmetler sadece yasal izinler dahilinde kullanılabilmektedir. Hizmetlerimizden yararlanan tüm müşterilerimiz yayımlayacakları tüm içeriğin yasalara uygun ve zararsız olduğunu bu anlaşma ile kabul etmiş sayılır. Ayrıca müşteriler yayımlayacakları tüm içerikten kendileri sorumlu olup BEYAZHOSTING.COM müşterilerin yayımladığı içerikten sorumlu tutulamaz.

BEYAZHOSTING.COM, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını kabul eder. BEYAZHOSTING.COM sunucularında sunumu yapılan hiçbir yazılı, sesli ya da görsel içerik, materyal Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı olamaz. Aksi taktirde doğan/doğacak olan tüm maddi ve manevi sorumluluklar müşteriye aittir. Servis sağlayıcı BEYAZHOSTING.COM yükümlü değildir.

Hizmetimizi kullanırken herhangi bir telif hakkı veya marka ihlali yapmak kesinlikle yasaktır. Bu sadece video, müzik, kitap, fotoğraf veya herhangi bir başka telif eserin izinsiz kopyalanması ile sınırlı değildir. Herhangi bir ticari marka sahibinin ürünlerini izinsiz olarak yayınlanması hesabınızın derhal sona erdirilmesiyle sonuçlandırılacaktır. Herhangi bir telif hakkı ihlali olduğunda kullanıcı hesabı süratle kaldırılacaktır veya hesabına erişim kısıtlanacaktır. Herhangi bir hesapta ihlal tekrarında telif hakkı yasaları askıya alınacak veya hosting hesabı sonlandırılacaktır.

Limitli veya limitsiz tüm hosting hesaplarının mp3, video, sıkıştırılmış dosyalar ve benzeri materyalleri bulundurup, bunları download edilebilecek halde dışarıya sunması hesabın dondurulmasına veya iptaline sebep olur. Web hosting hesabını yedek depo, download arşivi ve benzeri amaçlarla kullanmak yasaktır.

Limitsiz trafikli hosting kullanan müşterilerimiz için ise; kaynak kullanımlarını aşmadıkları ve aldıkları paketin sözleşmesinde bulunan şartlara uydukları sürece trafikten dolayı hesapları dondurulmayacak ya da silinmeyecektir. Limitsiz trafikli web hosting paketlerinde bant genişliği sadece hizmet satın aldığınız siteniz için limitsizdir. Başka sitelere trafik kullandıramazsınız.

Limitli veya limitsiz tüm hesaplarının kullandığı CPU ve RAM oranı sunucuya aşırı yük binmesine sebep oluyorsa ve hosting hesabınızda bulunan içerik sunucudaki diğer sitelerin herhangi bir şekilde yavaşlamasına, hizmetlerinin aksamasına sebep oluyorsa hesabınız askıya alınır ve sizden sitenizi optimize etmeniz istenir.

Limitsiz Hizmet Paketleri , trafik aşımı, web alanı ya da e-posta hesabı gibi ihtiyaçlarınız için ilerleyen zamanlarda herhangi bir ekstra ödemeyle karşılaşmamanız için tasarlanmıştır. Kullanıcı kitlesi olarak Bireysel kullanıcılar ve Kobiler hedef alınmıştır. Paylaşımlı sunuculardan en uygun fiyatlarla verdiğimiz bu hizmetin sözleşme kapsamında sınırlandırılmış, adil kullanım limitleri vardır. Örnek olarak; dosya indirme siteleri, video ya da imaj siteleri, dosya paylaşım alanı olarak kullanım veya proxy siteleri web hosting sözleşmemiz kapsamında yasaklanmıştır. Ayrıca bu tip paylaşımlı hizmetlerin sürekliliğini sağlayabilmek için tüm dünyada uygulanan anlık kullanım limitleri mevcuttur. Bunlar; cpu kullanım limiti, ftp dosya transfer limiti ya da saatlik e-posta gönderim limiti gibi sınırlamalardır.

3. Kısıtlamalar & Yasak İçerikler

Tüm hizmetlerimizde izin verilmeyen işlemlerle ilgili örnekler alt kısımda listelenmiştir;

 • IRC Scriptler/Botlar
 • Proxy Scriptler/Anonymizerlar
 • Korsan Yazılım/Warez
 • AutoSurf/PTC/PTS/PPC siteleri
 • IP Scannerlar
 • Bruteforce Programları/Scriptleri/Uygulamaları
 • Mail Bombers/Spam Scriptler ve Mailer Pro
 • Uygun izinlere sahip olmayan madde satışı
 • Adult, Erotik, Adult Hikaye/Video gibi her türlü içeriğe sahip siteler
 • Piyango / Kumar Siteleri
 • MUD’lar/RPG’ler/PBBG’ler
 • Toplu flash oyun sitesi ve türevleri/li>
 • Hacker siteleri odaklı/arşiv/programlar
 • Tekli veya toplu halde iso, rar, zip ve benzeri dosyalarının barındırılması, yayınlanması, paylaşılması.
 • Yasadışı faaliyetleri teşvik siteleri
 • Terör, Irkçılık vb. konuları destekleyen, teşvik eden siteler

BEYAZHOSTING.COM herhangi bir hesap sahibine hizmet vermeyi reddetme hakkına sahiptir. Yayımladığınız bir materyal müstehcen, tehdit, yasa dışı yada bir şekilde hizmet kullanım sözleşmesini ihlal eden bir durumda olduğu zaman size haber verilerek ya da haber verilmeden hizmetiniz devre dışı bırakılabilir.

Abuse (Kötüye kullanım) birimimizden e-posta geldiğinde, 24 saat içerisinde gelen bildirime karşı destek bileti üzerinden cevap verme zorunluluğunuz vardır. 24 Saat içinde cevap alınamıyorsa hizmetin askıya alınması veya sonlandırılması gerekir.

Sitenizin yada hizmetlerinizin kabul edilebilirliği konusunda şüpheniz varsa destek@beyazhosting.com adresine e-posta göndererek bizimle irtibata geçebilirsiniz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağımızı unutmayınız.

Cron girdileri bireysel hosting hizmetinde minimum 40, reseller hesapları için 30, kurumsal hosting hesapları için ise 10 dakikada bir ayarlanabilir. Belirtilen limitler haricinde yapılan cron girdileri bilgi verilmeden silinebilir.

PHP’nin include fonksiyonunu kullanarak herhangi bir yerel dosyayı içe alırken “https://www.alanadınız.com/include.php” yerine include(“include.php”) şeklinde kullanmalısınız.

Maksimum veritabanı boyutu bireysel hosting hizmetinde 500MB, bayi hosting hizmetinde 750MB, kurumsal hosting hizmetinde ise 1000MB olarak limitlendirilmiştir.

Paylaşımlı hosting hizmetini yedek veya depo olarak kullanmak yasaktır, “FTP’de sadece cPanel yedeği sıkıştırılmış (.tar.gz, .rar, .zip vs.) formatta 1 adet bulunabilir. Lütfen yedeklerinizin yedeğini almayınız.

Paylaşımlı hosting paketi kullanan kullanıcılar paketlerin özelliklerinde belirtilmiş olan E-Posta kutusu limitine sahiptirler. Paket özelliklerinde belirtilen maksimum E-Posta kutusu limiti, hosting disk limitinden ayrı olarak değerlendirilir. E-Posta kutusu limiti belirtilmemiş hosting paketlerinin e-posta kutusu limiti 256MB olarak baz alınır.

4. SIFIR SPAM TOLERANSI

Toplu halde atılan spam ve benzeri istenmeyen e-posta gönderimine sıfır tolerans gösteriyoruz. Üye veri tabanlarından gönderilen mailler, satın alınan mail listeleri ve bunlara mail gönderimi spam mail olarak kabul edilir. Spam gönderen müşteri hesabı uyarılmadan e-posta gönderimine karşı kısıtlandırılacak ve sorun düzeltilmeden bu engelleme geri açılmayacaktır.

BEYAZHOSTING.COM kullanım sözleşmesine uymayan herhangi bir hizmeti kapatma ve kendi durumuna göre acil durumlarda değişiklik yapma haklarını saklı tutmaktadır.

Küçük yaştakilere potansiyel zarar verecek içerikleri yayımlamak kesinlikle yasaktır. Her türlü erotizm içeren veya buna benzer algılanan içerikler bu kategoride değerlendirilmektedir. Herhangi bir sitede herhangi bir şekilde illegal içerik barındırılması durumunda söz konusu hesap uyarılmaksızın kapatılır. Hizmet sahibinin bilgisi dışında olan bir durum ise, içeriğin kaldırılması ile ilgili belli bir süre tanınır. Ancak tekrarı halinde hesap kalıcı olarak kapatılır.

Bir hizmete gelebilecek DDoS ataklar, mail bomer, flood, ip spoffing vb. türünde saldırılar karşısında diğer hizmet alan kullanıcıların bu durumdan etkilenmesi nedeni ile hesap geçici suretle derhal askıya alınır. Bu sorunu sık yaşayan hesaplar iptal edilir.

5. KAYNAK KULLANIMI, INODE DOSYA SAYISI

Herhangi bir paylaşımlı hosting hizmeti (reseller/bayi hosting dahil olmak üzere) kullanan kullanıcının 75000’den fazla inode kullanması uyarı almasına sebep olur, bu limit Kurumsal Hosting hesapları için 150000 olarak belirlenmiştir. Eğer uyarı yapıldığı halde herhangi bir önlem alınmazsa hesap dondurulur. 25000 inode limitini aşan kullanıcıların hesapları ortalama kullanımı sabitleyebilmek için otomatik olarak yedekleme sistemimizden silinecektir. Her dosya (web sayfası, resim, e-posta vb.) 1 adet inode kullanır. Kullanım limitini çok fazla aşmayan kullanıcıların hesaplarını dondurmaktan hoşlanmıyoruz; fakat, sıkça büyük ebatlarda dosya oluşturan ve silen, yüz binlerce dosya oluşturan veya sistemin zarar görmesine sebep olan kullanıcıların hesaplarını incelenir ve/veya dondurulur.

Çözüm Ortaklarımız

Sağladığımız hizmetlerde birlikle çalıştığımız kurum ve markalar

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

Tüm kampanyalardan ve duyurulardan anında haberdar olmak için facebook hesabımızı takip edin.

Beyaz Hosting İnternet ve Bilgi Teknolojileri
© Telif Hakkı 2004-2019 beyazhosting.com – Her Hakkı Saklıdır.