Kapat

Kullanım Sözleşmesi

1. TARAFLAR

1.1 Bu sözleşme Beyaz Hosting İnternet ve Bilgi Teknolojileri firması (“Beyaz Hosting” ile anılacaktır.) ile beyazhosting.com web sitesine üye olmuş olan kişi veya kurum (“Müşteri” olarak anılacaktır.) arasında Beyaz Hosting web sitesi www.beyazhosting.com üzerinden yapılmış olan ve satın alınacak olan tüm ürün ve hizmetleri aşağıda yer alan maddeler ve kullanım koşulları ile imza altına almış sayılacaktır.

1.2 Taraflar bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

1.3 Beyaz Hosting web sitesi www.beyazhosting.com adresinden hizmet satın alarak bu sözleşmedeki koşulların tamamını kabul etmiş sayılacaksınız. Söz konusu maddeleri okumamanızdan veya okuduğunuz halde bunlara uygun olarak davranmamanızdan kaynaklanacak her türlü maddi/manevi zarara ilişkin talebinizden Beyaz Hosting’in, bu sitedeki içerikleri hazırlayan çalışanların, Beyaz Hosting yetkililerinin veya kuruluşların hiçbir cezai ve hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

1.4 Beyaz Hosting, uygun gördüğü takdirde bu sözleşmeyi tek taraflı olarak önceden haber vermeksizin güncelleme ve değiştirme hakkına sahiptir.

1.5 Beyaz Hosting web sitesinden hizmet almadan önce bu sözleşmedeki uyarıları ve kuralları okumuş olduğunuz farz ve tarafınızdan kabul edilmekle bu hususta herhangi bir anlaşmazlık, iddia ve talep olması durumunda, burada yazılı olan tüm maddelerin ve Beyaz Hosting’e ait diğer tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak sunulacağı Beyaz Hosting tarafından beyan ve işbu Beyaz Hosting web sitesi olan www.beyazhosting.com web sitesine giren kişi veya kişiler, kurum veya kuruluşlar tarafından taahhüt edilir.

2. SİPARİŞLER VE SİPARİŞLERİN TESLİMATI

2.1 Verdiğiniz tüm siparişler fraud/sahtecilik kontrolünden geçtikten sonra ve ödemeniz tarafımıza iletildikten sonra hesabınızın kurulması ile tarafınıza e-posta ile iletilecektir. Kredi Kartı ile alışverişlerinizde satın aldığınız hizmet otomatik de kurulsa, olası bir sorunda bu kurulum işlemi 24-48 saati bulabilir. Banka Havalesi veya EFT yoluyla yaptığınız ödemelerde kurulum süresi 2 iş gününü bulabilir. Banka Havalesi veya EFT ile parayı gönderen müşteri bu ödemeyi gönderdiğine dair Beyaz Hosting’e bildirim yapmalıdır. Yaşanabilecek potansiyel sorunlardan dolayı gecikecek kurulum işlemleri belirtilen süreleri aştığı takdirde Beyaz Hosting tarafınıza ödediğiniz ücretin iadesini yapmakla yükümlüdür.

2.2 Sipariş verirken aktif olarak kullandığınız bir e-posta adresi vermek müşteri sorumluluğundadır. Müşteri satın aldığı hizmete ait bir e-posta adresi kullanırsa ve olası bir Hosting askı durumunda iletişim e-postasına gönderilen iletiler ulaşmazsa bu durum müşteri sorumluluğundadır. E-Posta adresini sürekli olarak güncel tutmak ve yapılan bildirimleri takip etmek müşteri sorumluluğundadır.

2.3 Sipariş verirken veya web sitemize üye olurken verdiğiniz bilgilerin tümü doğru ve eksiksiz olmalıdır. Hatalı bilgi verilmesinden dolayı kaynaklanan sebeplerde Beyaz Hosting para iadesini yapmama veya kısmen yapma hakkına sahiptir. Beyaz Hosting gerekli gördüğü takdirde güvenlik amacıyla müşteriden Kredi Kartı doğrulaması veya kimlik fotokopisi ile kimlik doğrulaması talep edebilir. Verilen bilgilerin doğruluğunu talep edilen zamanda sağlamak müşteri sorumluluğundadır. Bu bilgileri sağlamayan müşteri hesabı iptal edilip, sahte olarak işaretlenebilir veya aldığınız hizmet ya da hizmetler durdurulabilir.

2.4 Siparişin onaylanmasının tüm kullanıcı adı ve giriş şifreleri müşteri e-posta adresine gönderilir. Bu bilgiler aynı zamanda müşteri paneli girişi yapılarak müşteri tarafından görülebilir. Bu onay sonrasında hizmet süresi başlamış olur. İlgili hizmetlere ait tüm erişim bilgilerinin saklanması ve korunması müşteri sorumluluğunda olup, bu konulardan doğabilecek olan zararlardan Beyaz Hosting sorumlu değildir.

2.5 Siparişiniz eğer sitenizin taşınmasını da içeriyorsa, sitenizi taşımak için sizden eski web Hosting hesabınızın giriş bilgilerinizi talep edebiliriz. Bu bilgilerle eski hesabınıza bağlanıp, sitenizi Hosting hesabınıza taşımak için elimizden geleni yapacağız. Ancak sitenizin yapısından kaynaklı olarak bazı sorunlar meydana çıkabilir. Her web sitesinin yapısı farklı olduğu için sitenizin taşınmasının ne kadar süre alacağı konusunda bir süre verilmez. Siteniz hatalı olarak taşınabilir veya hiç taşınamayabilir. Bu durumdan kaynaklanabilecek zararlardan Beyaz Hosting hiçbir şekilde hukuki veya cezai olarak sorumlu değildir.

2.6 Beyaz Hosting, hizmet verdiği kişileri seçme hakkına sahiptir ve uygun görmediği kişi veya kurumlara hizmet vermemeyi seçebilir. Aynı şekilde uygun görmediği web sitelerinin içeriklerini uyararak veya uyarı yapmaksızın sunucularından silme hakkına sahiptir.

3. WEB SİTENİZİN İÇERİĞİ

3.1 Beyaz Hosting tarafından sağlanan tüm hizmetlerin koşul ve şartları Türkiye Cumhuriyeti anayasasında belirtilen yasalara uygun olarak düzenlenir. Sitenizin içeriğinde Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı olabilecek türden bir içerik bulundurmanız yasaktır.

3.2 Beyaz Hosting tarafından sağlanan tüm hizmetlerde yasal sorumluluk hesap sahibine aittir. Beyaz Hosting barındırdığı web sitelerine ait yasal sorumluluk yüklenmez. Size verilen hizmetleri kullanarak yapacağınız her eylemin yasal sorumluluğu bütünüyle size aittir. Yasal olmayan içerik tespit edildiğinde hesabınız kapatılır ve gerekli yasal işlemler için başvuru yapılır.

3.3 Beyaz Hosting web sitesinden satın aldığınız hizmetleri kullanarak telif hakkı içeren veya tescil hakkına aykırı içeriklere yer veremezsiniz. Bunlara izinsiz müzik, kitap, e-kitap, fotoğraflar, yazılımlar ve telif hakkı içerebilecek her tür içerik dahildir.

3.4 Yasalar gereği pornografik ve erotik içerik sunucularımızda barındırılamaz.

3.5 Hack ve hack ile ilgili içerikler barındırılamaz.

3.6 Barındırılması yasak olan içeriklerin barındırıldığı tespit edildiğinde derhal web siteniz uyarı yapılmaksızın kapatılacaktır. Söz konusu içeriğin silinmesi ve içeriğe erişimin engellenmesi gerçekleştirilir. Beyaz Hosting sunucularından silinen bu içerikler hakkında müşteri hak iddia edemez. Web sitenizde aykırı içerik bulundurduğunuzda yalnızca aykırı olan bölüm değil, tüm web sitenizi kapatma ve silme hakkı Beyaz Hosting insiyatifindedir.

3.7 Beyaz Hosting’in sunduğu tüm hizmetler yalnızca size sağlanan sınırlar dahilinde kullanım içindir. Herhangi bir şekilde izniniz olmayan bir alana erişim sağlarsanız bunu kullanmadan hemen Beyaz Hosting’e bildirmekle yükümlüsünüz. Aksi halde verebileceğiniz potansiyel zararları maddi olarak karşılamak sizin sorumluluğunuzdadır.

3.8 Sözleşmeye aykırı, tahrik edici unsurlar içeren, bölücü, kışkırtıcı, provokatörlük içeren, yasadışı örgütlere destek içeren veya bağlantısı bulunan her türlü web sitesinin barındırılması yasaktır. Tespiti halinde uyarı yapılmaksızın içerik silinir ve hesap kapatılır. Yasalara aykırı her içerik kayıt altına alınarak yasal birimlere şikayette bulunulur.

3.9 Beyaz Hosting sunucularına zarar verme potansiyeline sahip her türlü yazılım, script ve programın barındırılması, paylaşılması, yüklenmesi yasaktır. Para iadesi yapılmaksızın bu gibi içerikleri içeren hesaplar kapatılır ve oluşabilecek zararlar karşısında yasal haklar kullanılır.

3.10 Her müşteri kendi web sitesinin güvenliğini sağlamakla sorumludur. Müşteri kendi web sitesinin güvenliğini sağlayamadığından dolayı eğer sitesine zararlı yazılım yüklenirse veya sitesinde yasadışı bir işlem yapılmışsa bundan müşterinin kendisi sorumludur. Beyaz Hosting müşteri hesabında meydana gelen bu gibi durumlarda hukuki sorumluluğu üzerine almaz. Bununla beraber müşteri sorumlu olduğu web sitesi aracılığıyla sunuculara vereceği zarardan dolayı oluşabilecek her türlü maddi/manevi zarardan sorumludur. Müşteri hesabı kullanılarak Beyaz Hosting’e veya başka kullanıcılara verilebilecek tüm zararları karşılama yükümlülüğü hesap sahibine aittir.

3.11 Web sitenizin içeriğini güvenilir bir parola ile korumalısınız.

3.12 Hosting paketleri içerisinde dosyanın boyutu fark etmeksizin zip, rar, exe, bz2, gzip, 7zip, iso ve buna benzer uzantılı her türlü arşiv dosyalarının barındırılması, depolama ve arşivleme amaçlı kullanılması veya paylaşılması kesinlikle yasaktır.

3.13 Hosting paketleri içerisinde dosyanın boyutu fark etmeksizin mp4, avi, dat, xvid, 3gp, flv, mov, mkv, mpeg, mp3 gibi tüm video ve müzik dosya türleri arşiv ve paylaşım amaçlı barındırılamaz. Ancak web sitesine ait materyallerin barındırılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

3.14 Hosting paketleri içerisinde PDF arşivi, E-Book arşivi ve benzeri içeriklerin arşiv amaçlı kullanılması yasaktır.

3.15 Hosting paketleri içerisinde flash ile yapılmış SWF tarzı oyunların barındırılması ve paylaşılması yasaktır.

3.16 Müşteri tarafından alınan yedekler Hosting hesabında 6 saatten fazla süreyle barındırılamaz. Müşteri aldığı yedekleri bilgisayarına indirerek saklamalıdır. Hosting hesabı hiçbir şekilde arşiv amaçlı kullanılamaz.

3.17 Yukarıdaki maddelerde yazan içeriklerin yanısıra aşağıdaki içerikler ve benzerlerinin barındırılması yasaktır. Bunlardan bazıları:

 • Web tarayıcı tabanlı oyunlar
 • Çiftlik oyunları, saadet zinciri ve benzeri ponzi tabanlı siteler
 • Twitter, Instagram, TikTok ve benzeri takipçi/beğeni hilesi işlemi yapan siteler
 • SMM panelleri, Takipçi Panelleri
 • Metin2, Knight Online, Silkroad gibi oyunlara ait web siteleri
 • Toplist ve link kısaltma siteleri
 • IRC siteleri
 • Teamspeak ve yazılı, sesli sohbet siteleri ve bu hizmetlere aracılık eden siteler
 • Proxy scriptleri ve benzeri yapılandırmalar
 • Resim yükleme ve paylaşım siteleri (hizliresim, tinypic, imgur gibi)
 • Bitcoin ve dijital para mining araçları
 • Yetişkin/Adult içeriğe sahip, çıplaklık içeren her türlü web sitesi
 • IP ve FTP ve benzeri tarayıcılar
 • Brute Force yapan script veya programlar
 • Spam E-Posta göndericiler
 • Banner / reklam dönüşüm-dağıtım siteleri
 • Dosya yükleme / mirror siteleri (WeTransfer, Dosya.co gibi)
 • Depolama amaçlı kullanılan duvar kağıdı, stok fotoğraf indirme siteleri
 • Devlet tarafından yasaklanan maddelerin satışı yapılan web siteleri
 • Loto/kumar/bahis oynatılan/oynamaya teşvik eden siteler
 • Hacker odaklı siteler, arşivler veya programlar
 • Yasadışı aktiviteleri teşvik eden siteler
 • Banka veya benzer kuruluşların web sitelerini taklit eden (phishing) siteler
 • Canlı spor müsabakalarının yayınlanması (Digitürk, Dsmart, Tivibu vb.)
 • Anonim veya toplu SMS gönderme uygulamaları
 • Warez/korsan/yasadışı içerik dağıtan ya da onlara link veren forumlar veya internet siteleri
 • Halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçu işleyen, terörist etkinliklerde bulunma ya da insanlara, hayvanlara ya da mala karşı şiddet uygulama ya da bu fiilleri destekleyici ya da teşvik edici siteler / içerikler.
 • Küçük yaştakilere potansiyel zarar verecek içerikleri yayımlamak kesinlikle yasaktır.
 • Büyü, fal, medyumculuk, kehanet ve benzeri web siteleri

4- KAYNAK KULLANIMI

4.1 Sistem kaynaklarının %25’ini ya da daha fazlasını 90 saniyeden uzun süre kullanamazsınız. Bu tür sorunlara yol açan bazı durumlar vardır. Bunlar arasında CGI script’leri, FTP, PHP, HTTP vs. yer alır. Müşteri bu durumun tespitini yapıp sorunu çözmekle sorumludur.

4.2 Cron girdileri bireysel hosting hizmetinde minimum 40, reseller hesapları için 30, kurumsal hosting hesapları için ise 10 dakikada bir ayarlanabilir. Belirtilen limitler haricinde yapılan cron girdileri bilgi verilmeden silinebilir.

4.3 On beş saniyeden uzun hiçbir MySQL sorgusu yürütülemez. MySQL tabloları uygun bir biçimde indekslenmeli ve optimize edilmelidir. Aynı anda MySQL veritabanına bağlanılabilme limiti 100 ile snırlıdır. Limit aşıldığında web siteniz “Too many connections” hatası alabilir.

4.4 PHP’nin include fonksiyonunu kullanarak herhangi bir yerel dosyayı içe alırken “https://www.alanadınız.com/include.php” yerine include(“include.php”) şeklinde kullanmalısınız.

4.5 Maksimum veritabanı boyutu bireysel hosting hizmetinde 500MB, bayi hosting hizmetinde 750MB, kurumsal hosting hizmetinde ise 1000MB olarak limitlendirilmiştir.

4.6 Paylaşımlı hosting paketi kullanan kullanıcılar paketlerin özelliklerinde belirtilmiş olan E-Posta kutusu limitine sahiptirler. Paket özelliklerinde belirtilen maksimum E-Posta kutusu limiti, hosting disk limitinden ayrı olarak değerlendirilir. E-Posta kutusu limiti belirtilmemiş hosting paketlerinin e-posta kutusu limiti 256MB olarak baz alınır.

4.7 Herhangi bir paylaşımlı hosting hizmeti (reseller/bayi hosting dahil olmak üzere) kullanan kullanıcının 100000’den fazla inode kullanması uyarı almasına sebep olur, bu limit Kurumsal Hosting hesapları için 150000 olarak belirlenmiştir. Eğer uyarı yapıldığı halde herhangi bir önlem alınmazsa hesap dondurulur. 25000 inode limitini aşan kullanıcıların hesapları ortalama kullanımı sabitleyebilmek için otomatik olarak yedekleme sistemimizden silinecektir. Her dosya (web sayfası, resim, e-posta vb.) 1 adet inode kullanır. Kullanım limitini çok fazla aşmayan kullanıcıların hesaplarını dondurmaktan hoşlanmıyoruz; fakat, sıkça büyük ebatlarda dosya oluşturan ve silen, yüz binlerce dosya oluşturan veya sistemin zarar görmesine sebep olan kullanıcıların hesaplarını incelenir ve/veya dondurulur.

4.8 Hosting hizmeti veren tüm sunucularımızda uzak mysql bağlantısı (remote MySQL connection) güvenlik nedeniyle kapalıdır. Kişiye ve siteye özel aktivasyonu güvenlik nedeniyle mümkün değildir. Müşteriler tüm işlemlerini PhpMyAdmin üzerinden gerçekleştirmelidir.

4.9 Limitsiz (ölçülmeyen) özellikler iyi niyetli kullanım esasına dayanmaktadır. Amaç müşterimizin herhangi bir limite takılmadan iyi niyet çerçevesinde hizmetini kullanmasıdır. Bu uygulamayı ihlal eden Hosting hesapları sistem tarafından tespit edilir.

4.10 Beyaz Hosting kaynak kullanımları ve sunucu performansı gibi kriterleri göz önünde bulundurarak gerekli gördüğü takdirde web Hosting sunucu ile ilgili IP, sunucu ve altyapı değişikliği yapabilir. Mecburi ve gerekli görüldüğü durumlarda Web Hosting kontrol panelini farklı bir panel ile değiştirebilir veya güncelleyebilir.

4.11 Limitsiz bant genişliği sunulan paketler video paylaşımı yapılabileceği veya video yayını yapılabileceği anlamına gelmez. Bununla birlikte dosya paylaşımı yapılabileceği anlamına gelmez. Bu limit suistimal edildiği durumlarda hesap askıya alınabilir.

5- YEDEKLEME

5.1 Müşteri sahip olduğu web hosting hesabını yedeklemekle sorumludur. Beyaz Hosting periyodik olarak haftalık veya aylık olacak şekilde yedek alır fakat olası veri kayıplarından sorumlu tutulamaz.

5.2 Beyaz Hosting aldığı yedekleri sunucu disk imajı olarak alır ve bu yedeklerin alınmasının amacı sunucu çökmesine karşı sunucudaki tüm web sitelerini tekrar geri getirmektir. Kişi veya kurumların yanlışlıkla sildiği dosyaları özel olarak getirilemez.

5.3 Otomatik ve periyodik yedekleme işlemi toplam boyutu 3GB ve altı olan web siteleri için geçerlidir. 3GB ve üstü boyuta sahip olan web siteleri kendi yedeklerini kendileri almalıdır. Bu boyuttaki siteler otomatik olarak yedeklenmezler. Bu tarz durumda yedekleme sorumluluğu tamamen müşteriye aittir. Kullanım düşürüldüğünde otomatik olarak yedekleme kapsamına tekrar girer.

5.4 Beyaz Hosting, cloud vps, sanal sunucular, vds ve fiziksel sunucular için herhangi bir yedekleme işlemi yapmaz, yedekleme işlemlerini yönetmek ve oluşturmak tamamen müşterinin sorumluluğundadır. Müşteri talep ederse ek yedekleme hizmeti satın alabilir.

6- BAYİ HOSTİNG / RESELLER DESTEĞİ

6.1 Bayi hosting müşterilerimizin müşterilerine teknik destek sunulmamaktadır, bayi hosting müşterilerimiz kendi müşterilerine teknik destek vermek zorundadır. Eğer bayi hosting müşterimizin müşterisi firmamız ile teknik destek almak için herhangi bir kanaldan iletişim kurarsa, teknik destek hizmetini kimden ve nasıl alabileceği konusunda kendisini ve bayi hosting müşterimizi bu konuda bilgilendiririz. Teknik destek için web sitemiz üzerinden destek talepleri yalnızca bayi hosting müşterisi tarafından gönderilebilir ve tarafımızca dikkate alınır.

6.2 Bayi hosting hizmeti altında bulunan müşterilerin siteleri herhangi bir sebepten dolayı erişilemez durumdayken bayi hosting müşterisinin müşterisi firmamıza bayi hosting sahibi ile iletişim kuramadığını belirtirse; Beyaz Hosting bulunduğu sektörde firma itibarını göz önünde bulundurarak marka bilinirliğine zarar gelmemesi, herhangi bir olumsuz izlenim oluşmaması için veya aynı zamanda bayi hosting müşterimizin müşterisinin mağdur olmaması adına bazı prosedürler izler. Firmamız bu noktada aracı konumdadır. Bayi hosting müşterimiz ve müşterisi arasında ortak bir çözüm bulmada aracılık eder.

6.3 Hizmetlerimizi kullanırken bütün verilerinizin sorumluluğu size aittir. Beyaz Hosting, yedekleme hizmetini size bir kolaylık olması için sunar, yedekler konusunda kesinlikle garanti vermez. Beyaz Hosting, herhangi bir nedenle yaşayabileceğiniz veri kayıplarından kesinlikle sorumlu tutulamaz.

7- E-POSTA

7.1 Beyaz Hosting, istenmeyen e-mail (SPAM) gönderimine ve toplu e-mail gönderimine karşı kesinlikle tolerans göstermemektedir. Bu hususa uymadığınız taktirde, satın aldığınız hizmet/hizmetler, haber verilerek/haber verilmeksizin sonlandırılacaktır. IP bloğumuzun e-posta kara listelerine (blacklist) girmesine sebebiyet veren bütün hizmetler haber verilmeksizin sonlandırılacaktır.

7.2 Beyaz Hosting, IP bloğunun e-mail kara listelerine girmesi durumunda, buna sebebiyet veren kişiden bu durumun düzeltilmesi için gerekli ücreti talep etme hakkına sahiptir. Bu ücret, Beyaz Hosting’den bağımsızdır ve IP bloğunun e-posta kara listelerinden temizlenmesi için kullanılacaktır. Bizden hizmet alarak, bu gibi durumlarda, gerekli ücreti, itiraz etmeksizin, talep edilen süre içerisinde ödeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz. Web sitenizin sunucuya vereceği zararlardan sorumlu olursunuz. Buna istinaden her müşteri web sitesinin spam gönderip göndermediğini kontrol etmeli ve gerekli önlemleri almalıdır.

7.3 Web Hosting yada bayi hosting hizmeti başlı başına sadece e-posta hosting gibi kullanılamaz. Mail Hosting servisi web hosting hizmeti ile birlikte sunulan üçüncü parti bir hizmettir. Ana hizmet değildir. E-posta servisinin kullanılabilmesi için söz konusu web sitesinin tamamen Beyaz Hosting üzerinden yayın yapması gerekmektedir. Site yayını başka bir yer sağlayıcı firmada, e-posta servisi Beyaz Hosting’de bulunduğu takdirde ya da hizmet üzerinde herhangi bir web sitesi olmayıp sadece Mail Hosting gibi kullanılıyorsa limitsiz kavramını suistimal eden ve web/bayi hosting amacı dışında kullanım yapan site olarak dikkate alınır, buna bağlı olarak söz konusu web sitesinin mail servisi durdurulabilir.

7.4 E-Posta hesaplarını Web Hosting paketi üzerinden kullanan müşterilerimiz için mail ulaşım garantisi verilmemektedir. Paylaşımlı IP üzerinden yapılan bu e-posta gönderimleri spam kutusuna düşebilir veya karşı taraf tarafından reddedilebilir. E-Posta odaklı bir hizmet için Mail Hosting tercih edilmelidir. Web Hosting hesapları Mail Hosting gibi değerlendirilmemelidir.

7.5 Saatlik maksimum E-Posta gönderim sayısı 100 ile sınırlıdır. E-Posta kutusu limiti belirtilmemiş hosting paketlerinin e-posta kutusu limiti 256MB olarak baz alınır.

7.6 Hosting hizmeti veren tüm sunucularımızda PHP mail() fonksiyonu yasaklanmış durumdadır. Müşteriler PHP yazılım üzerinden e-posta gönderimi için SMTP protokolünü kullanmalıdır.

8- LİMİTSİZ KAVRAMI

8.1 Limitsiz web hosting hizmetleri, sadece web sitelerinizin dosyalarının barındırılması ve sadece web sitenizin trafiğini kapsamaktadır.

8.2 Limitsiz web hosting alanı, veri depolama ve/veya yedek alanı amacıyla kullanılamaz.

8.3 Limitli veya limitsiz tüm hosting hesaplarının mp3, video, sıkıştırılmış dosyalar ve benzeri materyalleri bulundurup, bunları download edilebilecek halde dışarıya sunması hesabın dondurulmasına veya iptaline sebep olur. Web hosting hesabını yedek depo, download arşivi ve benzeri amaçlarla kullanmak yasaktır.

8.4 Limitsiz trafikli hosting kullanan müşterilerimiz için ise; kaynak kullanımlarını aşmadıkları ve aldıkları paketin sözleşmesinde bulunan şartlara uydukları sürece trafikten dolayı hesapları dondurulmayacak ya da silinmeyecektir. Limitsiz trafikli web hosting paketlerinde bant genişliği sadece hizmet satın aldığınız siteniz için limitsizdir. Başka sitelere trafik kullandıramazsınız.

8.5 Limitli veya limitsiz tüm hesaplarının kullandığı CPU ve RAM oranı sunucuya aşırı yük binmesine sebep oluyorsa ve hosting hesabınızda bulunan içerik sunucudaki diğer sitelerin herhangi bir şekilde yavaşlamasına, hizmetlerinin aksamasına sebep oluyorsa hesabınız askıya alınır ve sizden sitenizi optimize etmeniz istenir. Sürekli olarak %100 CPU kullanan hosting hesabı bu bağlamda kapatılır. Müşteri, barındırmakta olduğu web sitelerini sunucuya zarar vermeyecek şekilde kullanmakla yükümlüdür.

8.6 Limitsiz Hizmet Paketleri, trafik aşımı, web alanı ya da e-posta hesabı gibi ihtiyaçlarınız için ilerleyen zamanlarda herhangi bir ekstra ödemeyle karşılaşmamanız için tasarlanmıştır. Kullanıcı kitlesi olarak Bireysel kullanıcılar ve Kobiler hedef alınmıştır. Paylaşımlı sunuculardan en uygun fiyatlarla verdiğimiz bu hizmetin sözleşme kapsamında sınırlandırılmış, adil kullanım limitleri vardır. Örnek olarak; dosya indirme siteleri, video ya da imaj siteleri, dosya paylaşım alanı olarak kullanım veya proxy siteleri web hosting sözleşmemiz kapsamında yasaklanmıştır. Ayrıca bu tip paylaşımlı hizmetlerin sürekliliğini sağlayabilmek için tüm dünyada uygulanan anlık kullanım limitleri mevcuttur. Bunlar; cpu kullanım limiti, ftp dosya transfer limiti ya da saatlik e-posta gönderim limiti gibi sınırlamalardır.

9- UPTIME GARANTİSİ

9.1 Beyaz Hosting tarafından garanti edilen 99% uptime garantisi yerine getirilmezse, Beyaz Hosting, talebiniz doğrultusunda, ilgili hizmet için bir ay ücretsiz kullanım hakkı sağlama sorumluluğundadır.

9.2 Üçüncü parti izleme yazılımlarının bildirdiği uptime raporları Beyaz Hosting için geçerli değildir, Beyaz Hosting uptime raporlarını kendisi tutmaktadır.

10- DESTEK KAPSAMI

10.1 Beyaz Hosting'in aldığınız hizmeti kapsamayan konularda herhangi bir destek sağlamayacağını kabul etmiş olursunuz. Alınan hiçbir barındırma hizmeti için Beyaz Hosting'in yazılım desteği sağlama ve kullanıcı işlemlerini yapma (mail hesabı açma/mail ayarı yapma, veritabanı oluşturma vb.) yükümlülüğü bulunmamaktadır.

10.2 VDS/kiralık sunucu hizmetlerinde, sadece sistemin ilk teslim edildiği haline getirilmesi konusunda destek sağlanmakta, ek yazılım kurulumları-kullanıcı işlemleri destek kapsamına girmemektedir.

10.3 Teknik destek yalnızca web hosting paketiyle ilgili durumlar için mevcuttur. Bunun haricinde kalan kısımlar için teknik destek verilmez.

10.4 Destek sisteminden faydalanabilmeniz için müşteri panelinize şifrenizle giriş yaparak, Destek Talepleriniz bölümünden destek talebi göndermeniz gereklidir. Diğer yollarla (e-posta, telefon, canlı destek, iletişim formu vb.) hesabınızla ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmaz, herhangi bir işlem yapılmaz.

10.5 7/24 destek kavramı, telefonla her aradığınızda ulaşacağınız/destek bildirimlerinize anında cevap alabileceğiniz anlamına gelmez. Destek ekibimiz bildirimlerinizi elinden geldiği kadar hızlı şekilde yanıtlamaya çalışmaktadır. 7/24 destek, mesai saatlerine bağlı kalınmadan çalışıldığını gösterir ve destek ekibinin yoğunluk durumuna göre destek bildiriminize alacağınız cevap istisnai durumlar oluşmadıkça en fazla 24 saattir.

11- FİYATLAR VE YENİLEME

11.1 Satın aldığınız hizmet için, satın aldığınız hizmet süresi boyunca, ek bir özellik satın almadığınız sürece veya size izin verilen limitlerin dışında kullanım yapmadığınız sürece, sizden ek bir ücret talep edilmeyecektir. Beyaz Hosting, hizmet süresi bitiminde fiyatları değiştirme ve yeni fiyatlandırmayla hizmet yenileme hakkını saklı tutar.

11.2 İptal talebi vermediğiniz sürece web hosting hesabınıza ait fatura ertesi yıl oluşturulur. Bu faturayı ödemediğiniz durumda web hosting hesabınız kapatılır ve silinir. Faturanız da iptal olur. Yenileme faturalarını ödemekle yükümlü değilsiniz. Bu faturalar ödendikten sonra resmileştirilir. Yenileme öncesinde gönderilen fatura bildirimleri hesabınızı yenilemenizi hatırlatma amaçlı oluşturulur.

12- ZARAR KARŞILAMA VE YASAL SORUMLULUKLAR

12.1 Beyaz Hosting’den hizmet aldığınızda firmayı herhangi bir şekilde zarara uğratmayacağınızı, herhangi bir maddi/manevi zarar vermeyeceğinizi kabul ediyor ve verilen herhangi bir maddi/manevi zararı karşılayacağınızı taahhüt ediyorsunuz.

12.2 Beyaz Hosting’den hizmet aldığınızda Beyaz Hosting’e herhangi bir yasal yükümlülük vermemeyi kabul ediyorsunuz. Böyle bir durumda, bütün mahkeme ve avukat masraflarını talep edilen süre içinde karşılayacağınızı taahhüt ediyorsunuz.

12.3 Beyaz Hosting, işlerinizin görebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Beyaz Hosting, verdiği hizmet/hizmetler konusunda hiçbir garanti sunmamaktadır. Bunlara Beyaz Hosting ve herhangi bir Beyaz Hosting görevlisinin sebep olacağı veri kayıpları, gecikmeler, kesilmeler, hatalı bilgi teslimatı da dahildir. Oluşabilecek bir hack olayında verilerinizin/bilgilerinizin 3. kişilerce elde edilmesi durumunda Beyaz Hosting sorumluluk kabul etmeyecektir.

12.4 Beyaz Hosting gerekli durumlarda yasal merciiler tarafından talep edilen her bilgiyi sağlamak zorundadır. Bu bilgiler, gerekli durumlarda, size ait özel bilgiler de olabilir.

13- FESİH VE ASKIYA ALMA

13.1 Ödeme konusunda problem yaşanması durumunda Beyaz Hosting, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü durdurma hakkını saklı tutar.

13.2 Müşteri işbu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde, kaydolurken beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, Beyaz Hosting hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahiptir.

13.3 Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğine, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

13.4 Müşteri hiçbir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek ya da müşteri kontrol panelinden hizmet iptal talebi gönderme şartı ile işbu sözleşmeyi süresi sonunda feshetme hakkına sahiptir.

Süper Destek. Her zaman yanınızdayız!