Beyaz Hosting’den satın aldığınız web hosting hizmetinizin içerisine WordPress kurulumu yapmak oldukça basittir. Sadece 3 dakikada WordPress kurulumunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bu kurulumu yapmak için yukarıdaki 3 dakikalık eğitim videosunu izleyebilir veya aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

8 Adımda WordPress Kurulumu

  1. Beyaz Hosting müşteri panelinize giriş yapın.
  2. Aktif Ürün ve Hizmetler sekmesi altından paketinizi seçin.
  3. Paket yönetim sayfasında “Uygulama Kurucu” simgesine tıklayın.
  4. Yeni Uygulama Kur bağlantısına tıklayın.
  5. WordPress’i bulun ve seçin.
  6. Önünüze çıkan form bilgilerini eksiksiz olarak doldurun.
  7. Giriş bilgileri kısmından kullanıcı adı ve şifre belirleyin.
  8. Formun en aşağısındaki “Oluştur” tuşuna basın.

Tebrikler, WordPress sitenize başarıyla kuruldu. Artık web sitenizin WordPress yönetim paneline bağlanarak sitenizi kurmaya başlayabilirsiniz.

WordPress yönetim panelinize siteadresiniz/wp-admin şeklinde erişebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

WordPress kurulumunuzu yapmak için öncelikle bir domain ve hosting hesabına ihtiyacınız var. Domain ve Hosting satın aldıktan sonra size verilen müşteri paneline giriş yaparak WordPress kurulumunuzu yukarıda anlatılan adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Hayır, WordPress tamamen ücretsizdir. Ekstra para ödemeyeceksiniz.

WordPress kurulumunuzu tamamladıktan sonra yazılarınızın tümünü sitenizinadresi-com/wp-admin adresine giriş yaparak ekleyebilirsiniz.

Bunun için ücretsiz veya paralı temalar mevcuttur. Sitenize uygun bir temayı WordPress temaları şeklinde araştırma yaparak kolayca bulabilirsiniz. Ücretsiz temaları WordPress'in kendi içerisindeki Temalar adlı bölümden yükleyebilirsiniz. Ücretli temaları da ThemeForest gibi tema satış sitelerinden edinebilirsiniz.