Hosting paketinizi satın aldıktan sonra size verilen web hosting kontrol paneli aracılığıyla ücretsiz SSL sertifikanızı sitenize tanımlayabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir. Yalnızca 2 dakikada sitenize SSL sertifikanızı kolayca yükleyebilirsiniz.

Beyaz Hosting size iki farklı hosting kontrol paneli sağlamaktadır. Bunlar DirectAdmin ve cPanel WHM kontrol panelleridir. Bu yüzden hangi kontrol panelini kullanıyorsanız, o panele giriş yaparak işlemlerinizi yapmanız gerekiyor. Aşağıda size uygun panelin adımlarını takip ederek yükleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

cPanel’de ücretsiz SSL sertifikası nasıl yüklenir?

  1. cPanel kontrol panelinize giriş yapın.
  2. Güvenlik sekmesi altında “Let’s Encrypt SSL” bağlantısına tıklayın.


  3. Aşağıdaki resimde gösterilen “Issue” bağlantısına tıklayın.

  4. Açılan yükleme sayfasında mavi “Issue” butonuna basarak işlemi tamamlayın.


  5. SSL sertifikanız sitenize yüklendi. Artık sitenizi SSL uyumlu hale getirerek sertifikanızın faydalarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

DirectAdmin’de Ücretsiz SSL Sertifikası nasıl yüklenir?

  1. DirectAdmin kontrol panelinize giriş yapın.
  2. Hesap Yönetimi menüsü altındaki “SSL Sertifikası Yükle” bağlantısına tıklayın.
  3. Ücretsiz SSL Sertifikası Kurulumu yazan sekmeyi işaretleyin.
  4. Aşağıdaki yeşil renkli “Kaydet” tuşuna basın.
  5. Tebrikler, SSL sertifikanız sitenize yüklendi. Artık sitenizi SSL uyumlu hale getirerek sertifikanızın faydalarından yararlanmaya başlayabilirsinz.
Sıkça Sorulan Sorular

Sağladığımız ücretsiz SSL sertifikası ömür boyu hosting hesabınızla kullanılabilir. Siz hosting hesabınızı kullanmaya devam ettikçe, SSL sertifikanızı biz sağlıyoruz.

Evet, SSL sertifikalarınız en az üç ayda bir otomatik olarak yenilenir. Sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Hayır, mevcut IP adresiniz üzerinden SSL sertifikanızı kullanabilirsiniz.