Hosting hesabınızın, e-posta hesaplarınızın ve depoladığınız verilerin güvenliğini sağlamak için alınabilecek bazı güvenlik önlemlerini aşağıda sıraladık. Ancak hosting hesabınızın güvenliği ile ilgili şüpheleriniz varsa Beyaz Hosting Online İşlem Merkezi aracılığıyla bize destek bildirimi gönderiniz.

Şifrenizi belirli zaman dilimlerinde güncelleyin
Şifre güncelleme işlemi basit bir güvenlik önlemi olarak görülse de, günümüzde sıkça karşılaştığımız bruteforce atakları ve sosyal mühendislik ile şifrelerin ele geçirilmesine karşı alınabilecek en sağlıklı önlemlerden biridir. Şifreleriniz daima 12 haneli, büyük küçük harfler, özel karakter ve rakamlardan oluşan güçlü bir şifre olmalıdır. Her ay belirli günlerde şifrenizi güncellemelisiniz.

Giriş zamanlarınızı ve yaptığınız işlemleri kaydedin
Hosting hesabınıza erişim sağladığınız zamanı not alabilirsiniz. Böylelikle bilginiz haricinde erişim olup olmadığını basit bir kayıt tutma işlemi ile kontrol edebilirsiniz. FTP protokolü ile host alanınıza erişim sağlayıp, bir dosyayı güncellediğinizde dosyayı değiştirdiğiniz tarihi not alabilirsiniz. Bilginiz haricinde dosyanız güncellenirse güvenlik probleminiz daha da büyümeden çözümleyebilirsiniz.

Güvenilir olmayan eklenti ve modülleri kullanmayın
Kullandığınız windows veya linux altyapısına sahip içerik yönetim sisteminde güvenilir olmayan sitelerden indirdiğiniz eklentileri/modülleri sitenize kurmayınız.

Bilgisayarınıza Internet Security yazılımı yükleyin
Bilgisayarınızdan FTP Client programı ile hosting hesabınıza erişim sağlıyorsanız veya e-posta hesaplarınızı Outlook, Thunderbird gibi yazılımlar ile kullanıyorsanız, bilgisayarınızda bir Internet Security antivirüs programının bulunması büyük önem taşımaktadır.

Dosya izinlerinizi kontrol edin
Dosyalar için tanımlayacağınız chmod değeri 644, dizinler için tanımlayacağınız değeri 755 olmalıdır.

Şifre bilgilerinizi paylaşmayın
Hosting yönetim panel bilgilerinizi, FTP bilgilerinizi üçüncü bir kişi ile paylaşmamalısınız. Daha önce şifrelerinizi paylaştıysanız, en kısa süre içerisinde güvenli bir parola ile güncellemenizi öneririz.

] }