Genellikle bir domain adının transfer işlemi 14 gün içerisinde tamamlanır. Bu transfer işleminin kaç günde tamamlanacağıyla ilgili tam bir süre vermek zordur. Çünkü bu süreç işlemlerin onayının ne kadar kısa sürede verildiğine ve kayıtçı firmanın ne kadar sürede onaylayacağına bağlı olarak değişebiliyor.

Domain transferi siparişi verdikten sonra domain adresinde kayıtlı olan e-posta adresine bir onay e-postası gönderiyoruz. Öncelikle sizin bu e-postayı onaylamanız gerekiyor. Bu sizin domain sahibi olduğunuzu ve transfer işlemini onayladığınızı gösterir.

Sizin onayınızın ardından süreç domainin kayıtlı olduğu firmada başlıyor. Sizin onayınızın ardından onların onay vermesi de 1-14 gün arası sürebiliyor. Bazı firmalar otomatik olarak 1 hafta içerisinde bu işlemi onaylıyorlar, bazıları ise 1 gün içerisinde bile onaylayabiliyorlar. Bu tamamen domain adresinizin bulunduğu firmanın prosedürü ile ilgilidir.

Burada önemli olan sizin onay vermenizdir. Siz onay verdikten sonra firmanın onaylamaması mümkün değildir. Onlar sadece çıkış işlemini belli prosedürler çerçevesinde sağlamak ile mükelleftirler.

Beyaz Hosting’e transfer ettiğiniz alan adları bu onay süreçlerinin ardından müşteri panelinize düşer ve transfer işleminin tamamlanmasının ardından alan adınızla ilgili tüm değişiklikleri anlık olarak yapabilirsiniz.

Alan adınızı en ucuz fiyatlarla hızlı ve güvenli bir şekilde transfer etmek isterseniz https://www.beyazhosting.com/domain-transfer/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Sıkça Sorulan Sorular

Genellikle 14 gün içerisinde domain transfer işlemi tamamlanır.

Onay maili domain adınızın iletişim bilgilerinde kayıtlı olan e-posta adresine gönderilir. Eğer transfer talebinizin ardından 24 saat geçtiyse ve hala bu e-posta size ulaşmadıysa bizimle iletişime geçin ve transfer işleminizi tekrar başlatalım.

Hayır, başka yapmanız gereken bir şey yok. Domain transfer işleminiz tamamlanana kadar sabırla bekleyiniz. Domain otomatik olarak tarafımıza transfer olacaktır.

Bunun birçok sebebi olabilir ancak en yaygın sebep domainin son 60 gün içerisinde kayıt edilmiş olmasıdır. Bir domain kayıt edildikten 60 gün sonra başka firmaya transfer edilebilir. Aynı zamanda bitiş süresine en az 20 gün süre varsa başka firmaya transfer edilebilir.

Hayır, süresi bitmiş bir domain teknik olarak size ait olmadığı için artık transfer edemezsiniz. Yenileme işleminizi yaptıktan sonra transfer edebilirsiniz. Domain transfer işlemi süre bitimine en az 20 gün kala gerçekleşebilir.

Domain satın aldığınız firmayla iletişime geçerek bu e-postayı nasıl güncelleyeceğiniz konusunda danışmanız gerekiyor.