DirectAdmin kontrol panelinde PhpMyAdmin bağlantısına tıkladığımda bana kullanıcı adı ve şifre soruyor. Aynı zamanda buraya tıkladığımda yetkiniz yok hatası veriyor. PhpMyAdmin’e nasıl girebilirim?

DirectAdmin’den PhpMyAdmin sayfanıza şifresiz ve direkt olarak bağlanabilmek için kontrol panelinize bağlandıktan sonra şu adımları takip etmelisiniz.

  1. Üst menüden MySQL Yönetimi bağlantısına tıklayın.
  2. Açılan sayfada “PhpMyAdmin” logosuna tıklayın.
phpmyadmin directadmin girişi

Bu işlemi yaptığınızda şifresiz olarak otomatik bağlanacaksınız.

Alternatif olarak girmeye çalıştığınız ve size kullanıcı adı ile şifre bilgisi soran ekrandan da giriş yapabilirsiniz. O sayfada girmeniz gereken kullanıcı adı ve şifre sizin MySQL veritabanı için daha önce oluşturup sitenize tanımlamış olduğunuz MySQL kullanıcı adı ve şifresidir. Yetkisiz erişimleri engellemek için size bu sayfa şifre sorar.

Ancak DirectAdmin panelinizin MySQL yönetimi bölümüne şifreniz ile giriş yaptığınızda yukarıdaki adımları takip ederek otomatik giriş yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Güvenliğiniz için dışarıdan gelen bağlantılarda phpmyadmin girişi için şifre sorulur. Bu üçüncü kişilerin veritabanlarınıza erişmesini engeller. Bu yüzden veritabanı şifreniz her zaman güçlü ve kolay tahmin edilemeyecek bir parola olarak belirlenmelidir.

DirectAdmin de benzer olarak otomatik giriş yapabiliyor. Bunun için üst kısımda anlatılan iki adımı takip etmeniz yeterlidir.