Birden fazla alan adını barındırabildiğiniz hosting paketlerimizde ana alan adınızdan farklı olarak yeni hosting alanları tanımlamak için cPanel’e giriş yapmanız gerekiyor. Hosting satın aldığınızda size verilen kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak sitenizinadresi.com:2082 şeklinde yazarak cPanel yönetim arabirimine ulaşabilirsiniz. cPanel’e bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda eklenti etki alanları bağlantısına tıklayın.

Sonrasında karşınıza alan adınızı tanımlayabileceğiniz bir form açılacaktır. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi bu formu doldurun. Birinci kısma alan adınızı yazdıktan sonra klavyenizden “tab” tuşuna basarsanız, aşağıdaki alanları otomatik olarak dolduracaktır. Lütfen ekleme yaparken alan adınızın başına www. koymayın. Resimde gösterildiği şekilde alan adınızı yazarsanız başarıyla eklenecektir. Formu doldurduktan sonra “etki alanı ekle” tuşuna basarak işlemi tamamlayın.

Eğer “Etki Alanı Ekle” tuşuna bastıktan sonra hata alırsanız, muhtemelen kayıtlı olmayan bir alan adını veya henüz nameserver adreslerini güncellemediğiniz bir alan adını eklemeye çalışıyorsunuz demektir. Bu durumda alan adınıza hosting hesabınızın DNS (nameserver) adreslerini tanımlayıp bu adımları tekrar gerçekleştirmeniz gerekir.

] }